středa 5. března 2014

Jak si udělat domácí pocky?

Zdravím. Dnes přicházím s receptem na pocky! Přináším jeden videorecept a jeden popisný recept. Videorecept je první funkční, který na youtube najdete a druhý, psaný, můžete najít zde na blogu leiko-sama! ^^ Já sama jsem pocky dělat nezkoušela. Párkrát jsem si je koupila (hlavně na conech kde mívají velký výběr) a taky nám jednou naše učitelka přinesla na ochutnání měnší verzi pocky a musím říct že i když byly mylé, tak se to že jsou originál z japonska rozhodně nezapře :) A teď už recepty, doufám že se pochlubíte pokud je budete zkoušet :3 Já mám v plánu zkusit o víkendu melonpan~

Recept I.

Recept II.
Ingredience:
*105g polohrubé mouky
*80g hladké mouky
*1/4 lžičky soli
*13g moučkového cukru
*6g sušeného droždí
*65ml mléka (vlažného)
*25g medu (tak cca lžíce a půl až necelé 2)
*půl lžičky citrónové kůry.

*25g másla
Těsto:
Mouku, cukr, sůl a droždí dáme do mísy. Poté zalijeme droždí mlékem, následně chvilku počkáme. Dále, přidáme kůru z citrónu, máslo a med. Nyní, hezky ručičkama, proděláváme těsto, také přidáváme mléko, pouze dle potřeby. Kdyby se stalo, že je těsto příliš měkké, přidáme hladkou mouku. Poté uděláme z těsta kouli. Posypeme ji trochu moukou, vložíme do pytlíku a ten vložíme na cca hodinku do lednice, aby nám trochu ztuhlo.
Po té hoďce, vyndáme ztuhlé těsto. Z těsta začneme trhat kousky, které uválíme na asi cca 5mm silné plátky. Které nakrájíme na tenké proužky a z nich uděláme válečky. Prosím né žádné mega-tlusté válce. Až budeme mít válečky, vložíme je na pekáč, na kterém je pečící papír.
Nezapomeneme si přehřát troubu na 180stupňů. Tyčinky dáme péct na cca 15-20min. Nejlépe do zlatova. Kdyby se začali připalovat, samozřejmně snižte teplotu. Až budou hotové, vyndejte tyčinky ven. Položte je na nějakou podložku, tác, talíř nebo tak něco, a nechte je vychladnout.
Pocky si po vychladnutí můžete namočit do hnědé, černé nebo bílé čokolády. Můžete si je posypat mandlemi, kokosem,.... Fantazii se meze nekladou :))

Žádné komentáře:

Okomentovat

Ještě pořád nekoušu ˇwˇ